הניצחון הגדול של בית"ר על מכבי תל אביב - כל המספרים


הרכבי הקבוצות

מכבי תל אביב של ג'ורדי קרוייף הגיע למשחק הזה עם תפיסת העולם של ברצלונה (ג'ורדי שיחק שם) ,הם ניסו להניע את הכדור במספרים גבוהים על מנת לייצר דומינטטיות בכדור ובשדה.

אממה בית"ר ירושלים הגיעה כשהיא יודעת היטב מה היא רוצה לעשות , ומה הדרך לנצל את שיטת המשחק של מכבי תל אביב לטובתה.

אנחנו יכולים לנתח את המספרים המוצגים לעיל ככה :

ראשית כל , ניתן לראות באופן ברור שליטה מוחלטת של מכבי תל אביב הן בטור הפעולות ההתקפיות והן בטור הפעולות של הנעת הכדור .

מת"א ביצעה 460 פעולות הנעת כדור , כשמתוכן 426 מדויקות , סה"כ 93 אחוזי דיוק. מתוך ה460 הנעות כדור הללו , 269 (יותר מחצי) היו לרוחב ואחורה , ורק 191 היו קדימה ולעומק . אחוזי הדיוק של מכבי בפס קדימה עומדים על 84 , בהחלט אחוז גבוה . בית"ר לעומתה לא נזדקקה ליותר מ257 פסים שישרתו את מטרתה , 137 פסים לא משמעותיים ועוד 120 קדימה באחוז דיוק סביר של 71 .

הנעת הכדור של מכבי לעומת בית"ר היתה מגושמת , מסורבלת והכי גרוע - בלתי יעילה , לא ממוקדת ולא חותרת להשגת המטרה . במילים פשוטות , מכבי נמרחה על הכדור , להבדיל מבית"ר שפשוט ניסתה כל הזמן לבצע את החדירה קדימה.

פעולות התקפיות :

מכבי תל אביב הגיע ל19 מצבי הבקעה כשרק 7 מתוכן הלכו למסגרת , לעומת בית"ר שהסתפקה ב10 מצבים בלבד , כש5 הלכו למסגרת ו3 לתוך השער.

מכבי הרימו 29 קרוסים ללא שום תוחלת , בית"ר עם נתון נמוך מאוד של קרוסים - 4 בלבד.

בסה"כ מכבי תל אביב ביצע 64 פעולות התקפיות לעומת ביתר שביצע 27 - בשורה התחתונה , בסוף המשחק התוצאה הראתה נוקאאוט של 3:0 לטובת בית"ר

לחימה :

פעולות לחימה הן ה"לחם והחמאה" של הכדורגל , בלעדיהן , אין שום יכולת לעמוד במטרות ולנצח משחקים . ופה ניתן לראות באופן ברור איך בית"ר ניצחה את המשחק הזה . שימו לב לנתון הבא : בית"ר ביצעה 304 פעולות לחימה ואילו מכבי 220 פעולות בלבד.

כלומר בית"ר ירושלים מראש "ויתרה" על החזקת הכדור ובחרה להתמקד במשחק לחימה, לחץ וחטיפה , שיביא לאיבוד כדור מצידה של מכבי , ויאפשר לבית"ר יציאה קלה ומהירה למתקפות מתפרצות ומסוכנות - וכך אכן היה.

בית"ר ביצעה 180 פעולות לחץ על מוביל כדור לעומת מכבי שביצעה 126 בלבד . מכבי תל אביב חטפה את הכדור 9 פעמים בלבד לעומת 22 פעמים של בית"ר!!!

שימו לב לאצילי עם כמות גבוהה של תפוקה התקפית , דור מיכה דולק אחריו - יחד עם זאת , כל התפוקה הזאת היתה אנמית ולא יעילה

שכטר , שועל הקרבות הותיק , יודע היטב לנצל מצבים ואכן כך קרה , בית"ר ירושלים עם כמות פעולות התקפיות נמוכה , אבל איכות גבוהה!!!

שימו לב שכבר במחזור הזה ניתן להבחין ביכולות הגבוהות של עידן ורד ובתשוקה שלו לייצר מספרים בחלק ההתקפי.

מכבי ת"א - רכה , חלשה , אנמית ולא נשכנית . היחיד שבא לעבוד הוא שירן ייני . שחקן נשמה אמיתי . כל השאר צריכים לבצע בדק בית

והנה גרף הפיצוץ של בית"ר - קלאודימיר פריירה והייסטר יחד - מעל 100 פעולות לחימה , נתון מדהים!

גם עידן ורד ,שחקן התקפי תורם למאמץ הלחימתי של ביתר , לא פחות מ31 פעולות לחימה , באיכות נמוכה. ושימו לב לחן עזרא שלמרות ששיחק 59 דקות בלבד , תרם 24 פעולות לחימה - תפוקה גבוהה מאוד

הנעת כדור לא יעילה של מכבי תל אביב

when you have to shoot shoot don't talk - שכטר


פוסטים אחרונים
תגיות
No tags yet.
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square