השוק שגדל במהירות מטורפת - ניתוח ביצועים


מ$123.7 ל$616.7 תוך 5 שנים בלבד!!!שוק ניתוח הביצועים בספורט עומד להתפוצץ!!!

בשנת 1950 היה "אנליסט" כדורגל בשם צ'ארלס ריפס . הוא הגיע למסקנה המוטעית שקבוצות יבקיעו יותר שערים ממהלכים של 3 פסים ומטה (????).המסקנה שלו היא כמובן לא הסיפור . מה שחשוב בצ'ארלס זה שהוא החל למעשה את ניתוח הביצועים של קבוצות הכדורגל , וניסה לחשב יחס המרה בין מצבים לשערים . יחס שאותו אנו מנסים לפענח כל הזמן , ללא הצלחה גדולה , יש לציין.

נריץ את הסרט 60 שנה קדימה : כיום שוק ניתוח הביצועים עומד להתפוצץ !

עשרות שנים השוק הזה היה חבוט , מזולזל והרוח הכללית כלפיו היתה של ספקנות והססנות . אנשי הכדורגל הותיקים לא חשבו שניתן למדוד בצורה טובה את הכדורגל , וגם לא נכון לעשות זאת . הם העדיפו לפעול על פי תחושות הבטן שלהם ותפיסת העיניים שלהם .

אבל כיום לא תמצאו קבוצה מקצוענית בליגת העל הישראלית או בכל ליגה בעולם בכל ענף , ללא צוות ניתוח ביצועים מיומן ומהוקצע, ואם כן תמצאו , רוב הסיכויים שהם ימצאו את דרכם המהירה לליגה השניה.

הצמיחה של שוק האנליסטים פשוט אדירה . כאמור הכפלה כמעט פי 6 של הרווחים בתוך חמש שנים בלבד יעידו על כך . וזה רק הולך וגדל . הערכות הזהירות מדברות על גידול של 38 % כל שנה !!!כצפוי ארה"ב היא השחקן המוביל של התעשיה , אירופה ממשיכה אחריה , אבל צפוי זינוק ענק בשוק האסיאתי (סין) פסיפי (הודו) , עקב ההשקעה הגדלה בליגות הכדורגל שם .

ניתוח ביצועים משפיעים בעצם על הכל , החל מרכישות של שחקנים ועד חיזוי מכירת כרטיסים ותמחורם . היות והשוק כל הזמן עוסק בשאלה מה לחקור , מה לספור , ישנה רווית מידע . צוותי המחקר עוסקים בשאלת הצמצום והמיקוד . או יותר נכון איזה מידע מסייע לאילו בעיות . איזה מחקרים יוכלו לסייע לתהליכים ואפיקים.

היכולת לזהות מה השאלה שהכי תסייע לקבוצה שלך , היא האתגר הגדול היום .

שימו לב לשינוי הגדול שניתוח הביצועים הביא איתו - מניעת פציעות . צוות אנליסטים טוב ימנע פציעות בקרב הסגל שלו . למען האמת ישראל מאחרת מאוד אחרי העולם המודרני בהיבט הזה , ולראיה הפציעות המרובות של שחקנים בכדורגל הישראלי . שימו לב לכוכבים הגדולים באירופה , הם לא נפצעים ומשחקים עשרות רבות של משחקים במהלך העונה .

פיצוץ של נתונים !!!לאן השוק הזה עוד עוד הולך להמריא? אנליסטים בכירים הולכים להיות גורמים משפיעים יותר מהשחקנים עצמם . כבר היום אנו יכולים לומר בבירור שהבדל בין ניצחון להפסד תלוי באנליזה טובה והכנה ראויה למשחק. ויותר מכך - הבוסים יבינו במהרה דבר אחד , על מי כדאי להם להשקיע את הכסף שלהם? איזה צוות מחקר יתן להם את המענה הרלוונטי לשאלות הגדולות . למישהו יש רעיון להכיר ליענקלה איזה אנליסט טוב שיתן לו כמה תשובות שהוא זקוק להן בשנים האחרונות? כמו למשל , מה חסר במכבי חיפה כדי שהקבוצה תתחיל לייצר כמות מספקת של ניצחונות , או אולי דווקא רצף תשובות לשאלות של איזי שירצקי וקרית שמונה?

תאספו את הנתונים , תשאלו את השאלות, תפצחו את הנתונים ובואו למכור אותם לבוסים הגדולים של הכדורגל . התשובות שלכם שוות זהב טהור והון גדול עבור הבוסים הגדולים של הכדורגל , ואולי בכלל הכדורגל הישראלי קטן עליכם ואתם חולמים בגדול - אולי לסייע לכדורגל ההולנדי להשתקם? או להחזיר את הנבחרת האיטלקית למסלול


פוסטים אחרונים
תגיות
No tags yet.
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square