ג'יפיאס - מי צריך את זה בכלל???!


גופיות ג'יפיאס באימון

מועדונים רבים בעולם וגם בישראל בוחרים בגישה מחקרית על מנת למקסם את ביצועי השחקנים שלהם.

הגישה הזו כולל שימוש במכשירי ג'יפיאס ובנתונים שהם מייצרים.

בעולם משתמשים בג'יפיאסים לא רק בכדורגל , אלא בענפים נוספים רבים , כמו פוטבול , ראגבי , טניס ועוד.

למעשה ניתן להשתמש בחיישנים המופלאים גם באימון וגם במשחק .

הג'יפיאס מקליט את מיקומו של השחקן בכל שניה נתונה במהלך האימון או המשחק.

התוכנה של הג'יפיאס מנתחת את הנתונים לפרמטרים כמו : מרחק שהשחקן כיסה , ממוצע מטר לשניה , מרחק ריצה בקצב גבוה , כמות ספרינטים , האצות והאטות.

ג'יפיאס על הגב  - נגמרו התירוצים - עכשיו לעבודה!

באמצעות הערכים הללו , צוות האימון יכול לדעת בכל זמן , באיזה מצב נמצא השחקן מבחינת הכושר הגופני שלו , העומסים שהוא סוחב ואת רמות הביצועים שלו.

זה מאוד נחוץ לדעת מה המצב של השחקן בכל אימון ומשחק מהסיבה הפשוטה שאנו לא רוצים שהוא יפצע. ואיך זה בעצם קשור?

מחקרים מוכיחים ששחקן שבאימון או במשחק, "יוצא מגדרו " ורץ בקצב גבוה מאוד ביחס לביצועיו באימוני טרום העונה , יפצע ויושבת לזמן ממושך . הוא בעצם רוצה להוכיח למאמן שהוא נמצא בכושר גבוה ומעמיס על עצמו קצבים שגופו אינו מורגל בהם. עליה בקצב צריכה להיות בהדרגה , ובצורה מתואמת ומתוכננת, כמובן שבשיתוף פעולה מלא בין הצוות המקצועי המודע לנתוני השחקן והשחקן עצמו שנתון ללחצים מנטליים שונים , כמו הרצון להיות בהרכב , הרצון לא לאכזב את המאמן , את המשפחה , האוהדים וכמובן את עצמו .

התקף אינטנסיבי של מאמץ בעצימות גבוהה, ללא התאוששות נכונה של השרירים , יגביר את שיעורי הפציעה בקרב שחקנים שאינם מסוגלים להתמודד איתו.

אם הצוות המקצועי שומר במאגר מסודר ומקוטלג היטב את נתוני השחקנים המתקבלים מחיישני הג'יפיאס , הוא יוכל בקלות למנוע פציעות ובכך לחסוך כסף רב וליצור יתרון על יריביו.

יתרה מכך , כל זמן ששחקן פצוע מושבת , לא משחק ולא מתאמן , רמת הכושר שלו יורדת וגם כאשר יחזור לפעילות , יקח זמן עד שיצליח לחזור לכושר משחק.

לעיתים קרובות ניתן להתבלבל ולחשוב ששימוש בג'יפיאס יוצר רק תחרות בקרב השחקנים , אבל למעשה בחלוף השנה הראשונה של השימוש של הג'יפיאסים במועדון , ההתלהבות יורדת ולאט לאט מבינים מה השימוש האמיתי : ניתוח מקצועי של רמות הכושר של כל שחקן ושחקן במועדון בזמן נתון , מניעת פציעות , חלוקת עומסים והתאוששות נכונה . כמובן שהג'יפיאסים לא מאפשרים לשחקנים להיות בכושר גופני לקוי , היות והכל חשוף , אין בלופים!!!

באמצעות הג'יפיאסים הצוות יכול לבנות תכנית אימונים רלוונטית מתעדכנת משבוע לשבוע.לבדוק את האפקטיביות של האימונים , לזהות שחקנים אתלטיים ולסייע לשחקנים חסרי כושר גופני להשתפר ולהגביר את תכנית האימונים שלהם בצורה נכונה .

הצוות יכול להציג בפני השחקנים את נתוני הג'יפיאס בסיום כל אימון או משחק , להשוות תוצאות לאורך תקופה , על מנת לבדוק האם חל שיפור או חלילה נסיגה ביכולת, ובכך לשמור תמיד על יציבות ורמה גבוהה של כושר גופני .

זהו כמובן מידע שערכו לא יסולא בפז עבור הצוות המקצועי , להבדיל מתקופות בהם הטכנולוגיה לא איפשרה שימוש כזה , כיום זה נגיש וקל לתפעול.


פוסטים אחרונים
תגיות
No tags yet.
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square