איזה מאמן אתה - ואיך שימוש בוידאו יסייע לך

לכל המאמנים יש פילוסופיה ואידיאולוגיה שמכתיבה את מעשיהם וכיצד הם מובילים את הקבוצות שלהם.

אין שני מאמנים זהים זה לזה, אחד ממודר , קשוח ושתקן , אחרים משתמשים בגישה ידידותית יותר לשחקן, שפתוחה למשוב של השחקנים והעוזרים בצוות .

ללא קשר לסגנון האימון, כל המאמנים יכולים להיעזר בניתוח וידאו ונתונים.

וידאו הוא מה שמקשר ומיישר בין כל חלקי התוכנית. הוא דואג שכולם יהיו מעורבים ויתקדמו באותו הכיוון.

בחרנו כמה סוגי אישיות של מאמנים. בחר איזה סגנון או מספר סגנונות מתאימים לך.

המאמן המתכנן

למאמן מתכנן הדבר הכי חשוב הוא סדר, כל רגע מהאימון מתוכנן בקפידה, תוך שמירה על לוח הזמנים בצורה אדוקה. אם אתה כזה , אתה רוצה למקסם כל רגע שיש לך עם השחקנים, ולא שוכח ליצור דוח"ות סקאוט מפורטים על הקבוצות היריבות.

כיצד מסייע לך הוידאו:

  1. זמן שיש לך עם הקבוצה עשוי להיות מוגבל, אבל וידאו נותן לשחקנים הזדמנות ללמוד בכוחות עצמם בבית , ואפילו בטלפון הנייד. למד את השחקנים שלך כיצד לצפות ביעילות בוידאו מחוץ לאימון ושלח להם פלייליסטים של קליפים לראות. צור הערות וציורים כדי להגביר את ההבנה שלהם. ככל שאתה ספציפי יותר, כך ההשפעה יותר גדלה. עקוב אחר כמה זמן כל ספורטאי צופה בסרטון. צור מדדים עבור כל שחקן לאן הוא צריך לשאוף, ואל תשכח לתגמל את מי שעושה מעל ומעבר.

  2. שלח את משחקי היריב לניתוח כדי לסייע לקבל פירוט. עם כל נתון מגיע וידאו, אתה יכול במהירות לסנן את הנתונים כדי למצוא את מהלכי המפתח. השתמש בזמן שאתה חוסך ככה בכדי לצפות במשחקים נוספים.

  3. עודד עבודת צוות על ידי הקרנת פעולות ודיון עליהם.

המאמן " איש המספרים "

אין מספיק נתונים סטטיסטיים בעולם שיספקו את התשוקה שלך. אתה סוקר את כל המספרים אחרי כל משחק, בודק מה עובד או אלו תחומים אפשר לשפר. מכיוון שזיכרונות יכולים להיות סובייקטיביים, אתה סומך רק על נתונים כדי לקבל מידע מדויק.

כיצד מסייע לך הוידאו:

  1. המספרים יותר מובנים כשהם מקושרים לוידאו. אם אתה מתוסכל מהמשחק של הקבוצה שלך, פשוט צפה בפעולות של השחקנים מהמשחק או מכל העונה. צפייה בסרטונים האלה באמצעות הדוח"ות תחסוך לך זמן ותסייע לך להסביר מה לא עבד באותם מקרים.

  2. זהה את ההרכב היעיל ביותר. אלו קבוצות של שחקנים יעילים יותר ביחד. זה יכול להשפיע על החלטות שלך בענין ההרכב הפותח.

המאמן המעצים

ספורטאים מאושרים נוטים לקבל את תפקידם, לבצע אותו טוב יותר, ולהישאר במועדון. המאמן המעצים מבין את החשיבות של שמירה על שחקנים מעורבים ומרוצים. אתה לא דוחף בכל אמצעי, אבל אתה מחפש דרכים להעצים את השחקנים שלך ולזכות באמון שלהם.

כיצד יסייע לך הוידאו:

1. שחקנים כמקור מידע - לספורטאים שלך יש נקודת הסתכלות ייחודית על המשחק, שאתה פשוט לא יכול לראות מהצד. כך תוכל להקשיב לדעות שלהם ולקחת את הזמן כדי לשקול אותן. זה יוצר אמון בין השחקן והמאמן, וגורם לשחקן להרגיש מוערך ושמקשיבים לו. כך הם יידעו כיצד להוביל את חבריהם על הדשא.

2. הדגשת הופעות חיוביות - השתמש בוידאו כדי להדגיש מהלכים טובים. כך השחקנים יקבלו דחיפה נוספת של עידוד ואמון כשמשבחים אותם מול כולם.

3. השתמש במדיה חברתית כדי להדגיש את השחקנים ואת הקבוצה - צור סרטונים מודגשים שמעידים על יעילות בפעולות ועל הצלחה אישית.

המאמן המטפח

ניצחון הוא ללא ספק חשוב, אבל המאמן המטפח באמת רוצה לעזור לשחקנים לגדול ולהרוויח כסף ותהילת עולם. מאמן הכדורסל ג'ון קליפארי, ציין בשנת 2015 שהוא העדיף שהשחקנים שלו יתקבלו ל-NBA על פני זכייה באליפות הלאומית. כך אתה מבין את השחקנים שלך והם מגויסים יותר.

כיצד יסייע לו וידאו:

1. קיים פגישות חד פעמיות עם שחקנים, ושלח להם קליפים אישיים, כדי לעודד משחק חזק ולהצביע על דברים שיש לשפר.

2. צור קטעי וידאו ותקצירים כדי למשוך את תשומת הלב של מאמנים בכירים ותגרום להם לרצות לראות יותר. וידאו שינה לחלוטין את חוקי הסקאוטינג ורכישת השחקנים , המאמנים כבר לא צריכים לנסוע למשחקים וטורנירים, רוב תהליך ההערכה מתבצע מתוך הנוחות של המשרד והמחשב האישי של המנג'ר.

3. העצמת שחקנים בעלי מנהיגות - למד את הקפטנים שלך להשתמש בוידאו, ואז תן להם להנחות ולתקן את חבריהם לקבוצה.

וידאו הוא המפתח לניצחון ללא קשר לסגנון האימון שלך.


פוסטים אחרונים
תגיות
No tags yet.
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square